BIOHEAL-Calcium 500 mg + vitamín D3 + vitamín K2 (70 ks)-Pre zdravé kosti

BIOHEAL | Kosti a kĺby | Kód: 46-63

Bioheal-Calcium 500 mg + vitamín D3 + vitamín K2 (70 ks)-Doplnok výživy

Dostupnosť
Skladom
12,80 €
10,67 € bez DPH
Priemerné hodnotenie
5 / 5
Hodnotené 1×
5
4
3
2
1

Obsah calcia (ďalej vápnika), vitamínu D3 a vitamínu K2 v našom produkte prispieva k udržaniu zdravých kostí posilňovaním ich interakcie. Vitamín D3 prispieva k udržaniu normálnej hladiny vápnika v krvi a k ​​normálnemu využívaniu vápnika.

 Bez laktózy  

-1 000 mg vápnika / denná dávka
-90 µg vitamínu K2 / denná dávka
-25 µg vitamínu D3 / denná dávka
-10 mg extraktu z čierneho korenia / porcia

Podporili by ste svoje kosti, ale neviete ako?

Náš produkt obsahuje jednu z najvyužívanejších foriem vitamínu K2, menachinón-7. Vitamín K2 sa podieľa na normálnej zrážanlivosti krvi a pomáha udržiavať zdravé kosti. Najlepšie funguje spolu s ostatnými aktívnymi zložkami produktu, vo vzájomnej synergii. Aby sme uľahčili vstrebávanie aktívnych zložiek, pridali sme do nášho produktu extrakt z čierneho korenia!

Vápnik je nevyhnutný minerál pre všetky živé organizmy. Tvorí základ kostí a zubov, ale nachádza sa tiež vo svaloch a krvi. Mnoho ľudí nevie, že vitamín D reguluje zabudovanie vápnika do kostí, takže je nevyhnutné, aby naše telo dostávalo okrem vápniku aj správny vitamín D. Pridaný vitamín D3 pomáha nielen pri vstrebávaní vápniku, ale tiež pomáha udržiavať normálnu hladinu v krvi a prispieva k normálnemu deleniu buniek.

Vedeli ste, že vápnik ...?

-prispieva k normálnemu fungovaniu tráviacich enzýmov

-prispieva k normálnej funkcii svalov

-sa podieľa na normálnych procesoch zrážania krvi

-nevyhnutné na udržanie normálneho stavu kostí a zubov

Odporúčaná konzumácia:

-pre dieterov

-pri konzumácii malého množstva mliečnych výrobkov

-v prípade zvýšenej fyzickej námahy

Dávkovanie: Jedna alebo dve filmom obalené tablety denne, ráno, s jedlom / po jedle, s 1 - 2 dl tekutiny.

Zloženie: uhličitan vápenatý, stabilizátory (polyvinylpyrolidón, zosieťovaná sodná soľ karboxymetylcelulózy, hydroxypropylmetylcelulóza, polyetylénglykol), látka na zvýšenie hmotnosti tabletky (mikrokryštalická celulóza), protihrudkujúce látky, mastné kyseliny, horečnaté soli mastných kyselín, horčík (oxid titaničitý), extrakt z Piper nigrum (čierne korenie) (95% obsah piperínu), menachinón-7, cholekalciferol.

Množstvo účinnej látky na 1 tabletku

Účinná látka

1 tabletka

NRV1

2 tabletky

NRV1

Calcium

500 mg

63%

1000 mg

125%

K2-vitamin

45 µg

60%

90 µg

120%

D3-vitamin

12,5 µg

250%

25 µg

500%

Výťažok z čierneho korenia

5 mg

-

10 mg

-

% referenčnej hodnoty denného príjmu pre dospelých

Koľko vápnika by ste mali denne skonzumovať?

Absorpcia vápnika nie je príliš dobrá, v priemere sa pohybuje medzi 20 - 40% a je ovplyvnená mnohými faktormi. Prvé zahŕňajú prísun vitamínu D v tele, množstvo bielkovín v strave, priechod potravy gastrointestinálnym traktom a rozdielny obsah (napr. Šťaveľovej) kyseliny v konzumovaných potravinách. Odporúčaný denný príjem je 800 mg, maximum (z doplnku výživy) je 2 500 mg. Najviac vápniku sa nachádza v mlieku alebo mliečnych výrobkoch a suplementácia vápnika môže závisieť od ich príjmu. Neprekračujte maximálne množstvo! Pri jeho konzumácii dbajte tiež na správne množstvo doplnku vitamínu K!

Koľko vápnika spôsobuje predávkovanie?

Denný príjem 2 - 3 000 mg vápnika podporuje zápchu, znižuje absorpciu železa a zinku a môže viesť k vzniku obličkových kameňov a hyperkalciémii.

Aké sú príznaky nedostatku vápnika?

Pri nedostatku vápniku sa môžu vyskytnúť u detí vývojové problémy, poruchy rastu kostí, duševné poruchy, problémami s nervovým systémom a svalom. U dospelých sa vyskytuje zvýšený svalový kŕč a krehkosť kostí. Dlhodobá strava s nízkym obsahom vápnika a vitamínu D, ako aj nedostatočné cvičenie, môžu ľahko viesť k osteoporóze u tých, ktorí sú na ňu citliví.

        Skladujte na suchom mieste, chránenom pred svetlom a sálavým teplom, mimo dosahu malých detí, pri teplote nepresahujúcej 25 ° C! Doplnok výživy nie je náhradou vyváženej, zmiešanej stravy a zdravého životného štýlu! Neprekračujte odporúčaný denný príjem!

,
5

Klady
Zápory
  • Výborný na kosti.

Súvisiace produkty