BIOHEAL-Vitamín D3 s olivovým olejom Forte (70 ks)-Na ochranu imunitného systému

BIOHEAL | Kosti a kĺby | Kód: 39-56

Bioheal-Vitamín D3 s olivovým olejom Forte (70 ks)-Doplnok výživy

Dostupnosť
Skladom
11,70 €
9,75 € bez DPH
Priemerné hodnotenie
5 / 5
Hodnotené 1×
5
4
3
2
1

Vitamín D v našom produkte, ktorý sme kvôli ľahšej absorpcii rozpustili v olivovom oleji, prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému a k udržaniu zdravých kostí.  Jeho konzumácia sa odporúča v prípade nedostatku vitamínu D.

 Bez laktózy   Vegetarián

3 200 IU vitamínu D3
Účinná látka rozpustená v olivovom oleji

Vitamín D3 je vitamín rozpustný v tukoch, jeho využitie a vstrebávanie je oveľa jednoduchšie, ak ho konzumujeme v vopred rozpustenej forme, preto náš produkt obsahuje vitamín D3 v cennom olivovom oleji.

Sme schopní vyprodukovať vitamín D3, keď sme vystavení slnečnému žiareniu, ale dôrazne sa odporúča dopĺňať ho cez zimu alebo cez deň.

Vedeli ste, že vitamín D3:

-prispieva k normálnemu fungovaniu imunitného systému

-hrá úlohu pri delení buniek

-prispieva k udržaniu zdravých kostí, zubov a svalových funkcií

-prispieva k normálnej absorpcii vápnika a fosforu

-prispieva k udržaniu normálnej hladiny vápnika v krvi

Zloženie: olivový olej, želatínová kapsula, zvlhčovacie činidlo (glycerol), rafinovaná voda, vitamín D3 (cholekalciferol)

množstvo účinnej látky

v 1 kapsule

100 g prípravku

Vitamín D3

80 µg / 3200 NE

1600%

 

Doporučujeme:

-v prípade nedostatku vitamínu D.

-v prípade nedostatku vápnika

-v zimných mesiacoch

- pre dieterov

Výživové údaje na 100 g: Energia: 2677 kJ / 648 kcal, Tuk: 60,2 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 10,64 g, Sacharidy: 0,78 g, z toho cukry: 0,064 g, bielkoviny: 20,071 g, soľ: 0 g .

Nutričné ​​informácie na porciu (1 kapsula): Energia: 12,58 kJ / 3,05 kcal, tuk: 0,28 g, z toho nasýtené mastné kyseliny: 0,05 g, sacharidy: 0,5 g, z toho cukry: 0 g, bielkoviny: 0 g, soľ: 0 g.

Aké sú dôsledky nedostatku vitamínu D?

Pri nedostatku vitamínu D sa môžu vyskytnúť nasledujúce príznaky: obsah minerálov v kostiach sa stáva nedostatočným, kosti sa deformujú, strácajú svoju tuhosť, ale aj svoju pružnosť, čo ich robí ľahko zlomiteľnými a ťažko liečiteľnými. U malých detí môže dôjsť k rikitíde. U dospelých kosti mäknú a môžu sa vyskytnúť svalové kŕče.
Dôležitú úlohu pri vzniku osteoporózy môže hrať aj pretrvávajúci nedostatočný príjem vitamínu D.

Koľko vitamínu D spôsobuje predávkovanie?

V prípade predávkovania vitamínom D sa môžu vyskytnúť všeobecné príznaky intoxikácie: zlá chuť do jedla, nevoľnosť, vracanie, zvýšený výdaj moču, slabosť, nervozita, smäd. Svrbenie kože môže tiež naznačovať zhoršenú funkciu obličiek, môžu sa tvoriť obličkové kamene a kalcifikovať mäkké tkanivá.

Môžem užívať vitamín D v lete?

V lete, keď je naše telo vystavené slnečnému žiareniu, organizmus produkuje vitamín D, ktorého množstvo závisí od veľkosti povrchu tela vystaveného slnečnému žiareniu a času stráveného vonku (bez slnečného mlieka alebo v závislosti od dennej doby). 20 minút v tričku / zvršku, väčšinou stačia šortky. Odporúča sa však aj pre tých, ktorí sú citliví na slnečné žiarenie a ktorí v lete netrávia dostatok času vonku. Ak si nie ste istí, či sú vaše hladiny vitamínu D dostatočné, môžete si dať urobiť krvný test alebo podstúpiť nižšiu dávku vitamínu D alebo menej časté užívanie produktu vitamínu D, aby ste sa vyhli predávkovaniu.

V ktorú dennú dobu sa oplatí užívať vitamín D.

Pretože vitamín D je vitamín rozpustný v tukoch, lepšie sa vstrebáva, ak sa konzumuje ihneď po jedle. Odporúčame po raňajkách, ale ak sa raňajky vynechajú / má veľmi nízky obsah tuku, je lepšie po obede.

Denné dávkovanie Jedna kapsula denne, po jedle, s 1-2 dl tekutiny.

        Skladujte na suchom mieste, chránenom pred svetlom a sálavým teplom, mimo dosahu malých detí, pri teplote nepresahujúcej 25 ° C! Doplnok výživy nie je náhradou vyváženej, zmiešanej stravy a zdravého životného štýlu! Neprekračujte odporúčaný denný príjem!

,
5

Kvalitný vitamín D, rýchle dodanie

Klady
Zápory
  • kvalita

Súvisiace produkty